Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

Які бувають мотоцикли?

PDF Друк E-mail
16.06.2011 23:56

Сучасний ринок мототехніки багатоликий і різноманітний. Досвідчені байкери і любителі із стажем охоче оперують поняттями, які часто не зовсім знайомі простим смертним або новачкам, що роблять свої перші кроки в двоколісний світ. Скутер, міні-байк, ендуро – ось тільки мала частина слів із списку тих, що знаходяться у всіх на слуху, тільки ось мало хто може похвалитися їх точними визначеннями. Спробуємо в цьому розібратися. Класифікація мототехніки, з причини її різноманіття – трудомісткий процес, тому починати слід з витоків.Мотовелосипед, мопед.

Мотор Yamaha на велосипедній рамі – початок всіх початків, але, не дивлячись на свою «примітивність», техніка актуальна і до сьогодні. Сучасні мотовелосипеди далеко пішли від своїх історичних побратимів. Не змінилася лише характерна суть: безпедальне, по-велосипедному просте управління, нудотно невелика максимальна швидкість (близько 25-30 км/год.). Сучасні мопеди геть витіснили обов'язкові і незручні педалі перших мопедів. Зараз їх з успіхом замінюють кікстартер і електрозапуск. Їзда на них комфортніша, ніж на мотовелосипедах або ранніх моделях мопедів, дякуючи відносно м'якій підвісці.

Скутеретта, скутер.

Скутеретта - могутніший представник мопедів. Значно зміцнена рама, об'єм двигуна збільшений в два рази. За виконанням бувають спортивними і традиційними. Скутер є моторолером. Водій відчуває під ногами підлогу, що стало можливим завдяки зсуву двигуна до заднього колеса. Діляться на декілька підвидів для широкого кола любителів: стандартні, «вантажні» (із збільшеним багажним відділенням), позашляхові, спортивні, кабіненроллери (з дахом). В основному, розділення відбувається за зовнішнім стилем, умовами експлуатації, об'ємом двигуна.

Міні-байк.

Найменш зрозумілий у своєму роді представник мотомиру. Характерна риса – малий діаметр коліс. Існує цілий ряд, починаючи складними, закінчуючи мотоциклами в мініатюрі.

Класичний мотоцикл.

Найвизначеніший і знайомий всім без винятку вид мототехніки. Тут можна зустріти різні стилі з двигунами різної потужності. Посадка водія залишається класичною (вертикальне положення спини). Задратий глушник перетворює класичний мотоцикл на скремблер, а в результаті суміші із спортбайком, народжується стріт-файтер.

Мотоцикл в чисто американських традиціях.

Високе кермо, підніжки, розташовані спереду – ось характерні риси цього класу. «Найпростіший» представник цього класу – кастом. Чоппероїди мають більший, в порівнянні із заднім колесом, діаметр і великий «виліт» передньої вилки. Круїзерів зазвичай вирізняють широкі шини з відносно зменшеним діаметром. Дрегстери оснащені гігантською задньою шиною і значно збільшеною базою.

Спортбайк.

Знайома всім категорія. Пластиковий обтічник і «напівлежача» посадка водія робить його незрівняним ні з чим. Могутній двигун suzuki, велика, до непристойності, вага і екстремальна посадка водія – ось все, на що можна звернути увагу.

Мотоцикл туристичного класу.

Назва говорить в даному випадку про все: комфортні, оснащені всім необхідним мотоцикли.

Ендуро.

Це особливий клас, що поєднав у собі характеристики більшості. Ендуро – це і потужний двигун, і чудова динаміка, і комфортне пересування будь-якими дорогами.

Можна присвятити цілу книгу, описуючи всі дітища мотопрому, такий великий і різноманітний цей світ. Ми спробували дати визначення лише незначної його частини. Щиро сподіваємося, що це допоможе новачкам на початку шляху.