Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання




Designed by:

Підготовка мотоцикла до зими

PDF Друк E-mail
11.02.2012 11:26

Підготовка мотоцикла до зимиВсі читали безліч статей в Інтернеті і в журналах про підготовку мотоцикла до зимівлі, але скрізь мовиться про консервацію дорогих мотоциклів, з елементами реклами засобів по обслуговуванню. Методи і вживані матеріали там теж відповідно дорогі. Більшість з цих рекомендацій застосовна до будь-якої мототехніки, але для вітчизняної - це, здається, буде дуже. Тому зараз не розповідатиму якими препаратами потрібно консервувати техніку, а просто приведу мінімальний (а в деяких випадках і максимальний), але цілком достатній перелік операцій, які необхідно виконувати перед відправкою мотоцикла на зимівлю, не побоюючись за його стан весною.
1. Спершу треба ретельно, зі щіткою і шампунем помити мотоцикл і висушити його. Щоб прискорити процес сушки прихованих поверхонь можна прокотитися, але по чистій дорозі, щоб не бруднитися. З труднодоступних місць зручно видувати воду стислим повітрям.

2. Після того, як все висохне можна приступати до поліровки фарби, це не обов'язково, але відполірована поверхня крім того, що радує око, ще менше схильна до корозії і до неї не так активно пристає пил та інші забруднення. Весною протріть моцик ганчірочкою, і він як новий.

3. Хромовані поверхні, особливо обода коліс і труби вилки дуже швидко іржавіють, тому їх, як мінімум, треба покрити тонким шаром мастила. А краще перед мастилом їх обробити засобом для поліровки хрому, іржу, що заразом з'явилася, видаліть (якщо вона ще не запущена), і припиніть появу нової. Після поліровки або намажте обода консистентним мастилом (прагніть не потрапляти на покришки), або скористайтеся спрєєм, краще густим силіконовим з розпилюючою головкою, він ще не раз стане в нагоді. Ще не забудьте про пір'я вилки. Вода, що потрапила туди, довго не сохне і може привести до іржі на пір'ї (і дуже часто приводить), тоді нормальної роботи вилки не дочекаєтеся. Тому відтягніть гофри вниз, витріть воду і окропіть пір'я мастилом. Також не зашкодить "бризнути" на шток заднього амортизатора, і штоку корисно і сальнику приємно.

4. Різні гумки: гофри вилки і ланцюги, діафрагму повітряного фільтру, покришки, гумки, через які кріпиться кермо, різні захисні ковпачки і т.д. дуже люблять дубіти і тріскатися на морозі (і на сонці теж). Тому вкрай бажано все РТІ обробити силіконовим мастилом. Це повинно уповільнити їх розтріскування, хоча на деякі вітчизняні гумки це схоже не розповсюджується.

5. Щоб захистити поршневу від можливої корозії потрібно відвернути свічку, і шприцом влити туди близько 5-10 мл моторного масла, після цього зробити кіком пару оборотів колінвала і закрутити свічку.

6. Щоб холодне і вологе повітря не пробралося в циліндр, треба заткнути отвір глушника відповідним предметом. Тут зручно користуватися лампочкою на 21 Вт і шматком промасленої ганчірки. Якщо не лінь, можна ще повітряний фільтр заклеїти.

7. Тепер треба залити бак бензином під шийку, щоб він не іржавів зсередини. А мінімальна площа контакту палива з киснем повітря зменшить його випаровування і розкладання, також менше вологи з повітря потрапить в паливну систему. Різними стабілізаторами палива в даному випадку користуватися не обов'язково, за декілька місяців нічого кримінального з ним не трапиться. Можна залити небагато спирту в бак, він зв'яже воду і бензин. І не забудьте закрити паливний кран про всяк випадок.

8. Зніміть праву кришку двигуна і добре змастіть ланцюг, щоб його ролики і втулки не приіржавіли один до одного, а ланки не втратили рухливість. Адже звичайно в сезон змащувати ланцюг багатьом лінь, змастіть хоч перед зимою.

9. Якщо на вашому мотоциклі є акумулятор, то хоч би зарядіть його повністю. А краще зняти і принести додому - він і вдома стане в нагоді. Про контрольно-тренувальні цикли розповідати не буду. Досить розрядити його, знову зарядити і поставити в теплий кут, щоб не заважав.

10. Електричні з'єднання, клеми бажано обробити мастилом типу WD-40, або спеціальним мастилом для витіснення вологи з клем, або все тим же силіконовим. Це врятує клеми від окислення, адже складно добре помити мотоцикл не наливши води на електрику.

11. Масло в КПП перед зимою можна не міняти, замініть весною після пробної поїздки.

12. Ось тепер можна сміливо поставити свій мотоцикл на центральну підставку, понизити тиск в шинах до 0,5-1 атм. і накрити чохлом.

Ось ніби і все, а може чого і забув. Але для того, щоб ваш мотоцикл був весною в тому ж стані, яким ви його залишили восени, цього більш ніж достатньо.