Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання

 войди . http://vologda.centrtrikolor.ru усиление 3g статьи репитер для усиления.


Designed by:

Вибір мотоцикла (частина 1)

PDF Друк E-mail
11.02.2012 12:30

Вибір мотоциклаЗ чого починати вибір? В першу чергу, визначитися: що вам потрібно. Російський та український ринок багатий в основному японськими моделями, але серед них вкрай мало, наприклад, мотоциклів класу "ендуро", а якщо вони і доходять до нас, то ціни на них захмарні. Так, "Ямаха-ХТ400" 1991 року випуску з пробігом 31 тис. км була продана за $4000, а один з кращих "ендуро" - новий "Кавасакі-KLX650" в московському магазині коштує $7500. З "шляховиками" простіше - їх везуть у великих кількостях і в самому різному стані - від повного непотребу до практично нових зразків. Ціни - від $1000 до 5000.
Перерахувати всі пропоновані японські моделі неможливо - їх дуже багато, тому умовно розділимо їх на дві категорії за робочим обсягом двигунів. Найпоширеніші і дешевші - з чотиритактними силовими агрегатами до 400 см3 (із зростанням кубатури в Японії різко збільшуються податки). Мотоцикли цієї групи оцінюються в $1000 - 3000. Ті, що дешевше, звичайно "убиті". Зазіхати на них - собі дорожче встане. Річ в тому, що двигуни цих машин, як правило, чотирициліндрові, вони дуже складні і погано піддаються ремонту, особливо "чотирисотки" з V-подібними "четвірками".

Якщо вам більше до душі їзда на мотоциклі, а не його ремонт, варто звернути увагу на техніку з одноциліндровими моторами, наприклад "Ямаха-SRX400". Невелика втрата в потужності може обернутися значним виграшем часу при ремонті і обслуговуванні: все-таки один циліндр - не чотири. Проте остерігайтеся поширеної помилки, порахувавши, що мотоцикли з двотактними двигунами ще вигідніше - їх ресурс дуже малий і найчастіше майже вичерпаний.

Серйозніша і дорожча техніка ($3000-5000) - це мотоцикли з двигунами "за 400": "чоппери", "спортбайки" і "класика". Перевагу слід віддавати екземплярам з великим робочим об'ємом, керуючись принципом: більший об'єм - більше ресурс - менше проблем. Поради з конкретних моделей давати важко - найчастіше ці мотоцикли продаються у хорошому стані, і ціна залежить в основному від зовнішнього вигляду. Але є серед них і ті, що користуються відверто поганою славою, наприклад, "хонди" серії VF: "спортбайк" "Хонда-VF750F" і "класик" "Хонда-VF750-Sabre". Неважко клюнути на їх низьку ціну - треба ж, "великий" мотоцикл, та ще майже новий і всього за $2000-2500! Проте незабаром можна зіткнутися з серйозним і дорогим ремонтом вельми складного силового агрегату, що проявив себе не кращим чином, особливо в наших умовах.

Трохи про технічну сторону покупки. У жодному випадку не можна покладатися на завірення продавця про "прекрасний стан всіх систем і агрегатів". Краще все перевірити самому - від шин до дзеркал заднього виду. Лічильник пройдених кілометрів, як правило, показує "средні" цифри, проте відрізнити великий пробіг від малого неважко по безлічі ознак. Від досвідченого ока не вислизне ні новий ланцюг у мотоцикла "з пробігом 5000 км", ні сильно потерті підніжки. На номерних табличках мотоциклів не вказаний рік випуску, але заповітні цифри можна знайти на тормознах шлангах. Особливу увагу приділіть стану литих коліс (чи немає тріщин), перевірте, чи немає потьоків різних технічних рідин. Не слід нехтувати пробною поїздкою. Якщо продавець не довіряє вам кермо - погоджуйтеся прокотитися за його спиною отак кілометрів десять. А після цього ще раз уважно огляньте товар.