Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

Вибір мотоцикла (частина 2)

PDF Друк E-mail
11.02.2012 14:38

Вибір мотоциклаЯкщо ви досвідчений, що вже відбувся, байкер і вирішили пересісти на коня “покрутіше”, то тут все ясно. Є тільки пара умов, про які буде згадано нижче.А якщо ви початківець, або тим більше взагалі вперше беретеся за мотоцикл, то тут вам необхідно знати декілька тонкостей і товстостей при виборі вашого першого спортбайка.

Отже, ви вже чітко знаєте, що хочете спорт і лише спорт. Це прекрасно: жоден інший тип мотоциклів не володіє такою потужністю і динамікою на дорозі, як спортбайк. А потужність завжди стоїть поряд з небезпекою. Якщо не справишся з мотоциклом – він справиться з тобою. Слід врахувати це при виборі кубатури мотоцикла. Спортивні мотоцикли відрізняються від інших форсованим двигуном, полегшеною рамою (звичайно з титану, а зовнішні деталі – з аллюмінія або силуміну) і обвіскою (комплексом обтічників, які створюють аеродинамічний ефект, на великих швидкостях утримуючий мотоцикл у вертикальному положенні). Кубатура у спортивних мотоциклів така ж як і всіх інших – 125, 250, 400, 500, 600, 750, 900, 1000, 1100 і 1200 кубічних сантиметрів, тільки двигуни спортивних мотоциклів спритніші і потужніше за хх класичних або позашляхових побратимів.

Якщо ви ніколи не бралися за мотоцикл, то вам варто узяти спершу вживаний чотиритактний байк класу 400 кубиків, що має 59 кінських сил, з пробігом “по спідометру” від 15 до 19 тисяч км; або двотактний класу 250 куб.см. Навіть з таким "малопотужним" мотоциклом вам доведеться не легко: ходять такі машини і по 180 км/год, а при надмірній акселерації навіть 400 кубовий спорт легко може встати на диби, а на 250 кубах вам доведеться завжди чітко контролювати тахометр: крутячий момент у 250 см3 менше, і найбільш ефективний такий мотоцикл на високих оборотах, при цьому існує небезпека `перекрутити' двигун. Такий мотоцикл обійдеться вам в $2000-3000. В крайньому випадку, його завжди можна буде продати на деталі або перетворити в класик (просто зняти весь зайвий пластик) або в чоппер (навісити дуги і злегка переробити вилку). Наприклад, у HONDA здійснений чудовий модельний ряд VFR і CBR (з двигунами 400 кубічних сантиметрів), а у KAWASAKI - GPZ400 – на таких мотоциклах японці за традицією починають свою байкерську кар'єру. Є ще один важливий момент: у байкера ніколи не буває одного єдиного коханого мотоцикла, не буває "першого і єдиного" - завжди перший, а потім той, який хотілося. До свого першого мотоцикла звикаєш і відразу починаєш відчувати що тобі в ньому подобається, а що ні. Через місяць-два-три складається поняття про "мотоцикл твоєї мрії", мотоцикл зручний для тебе в усіх відношеннях.

Якщо ви вже маєте досвід водіння мотоциклів, відразу пересісти на спорт вам також буде нелегко. Вас “приємно здивують” як миттєві відходи з світлофора (здавалося б, при такій самій ручці газу як і раніше), так і спроби мотоцикла перетворитися на некерований об'єкт масою 300 кілограм.

При переході із слабкішого мотоцикла на потужніший спорт також слід правильно вибрати кубатуру. Якщо ви до того розтинали на “ІЖ” або “УРАЛ” – вам слід почати знайомство з 400-500 кубовими спортами з потужністю двигуна від 60 до 80 к.с. Якщо у вас був гідний мотоцикл з двигуном 400-600 кубів – вибирайте не менш гідного 600-750 кубового спорту (як правило – 72-100 к.с.) – HONDA CBR600, VFR750 як здається – ідеальний варіант. У Москві вживаний спортивний мотоцикл з об'ємом двигуна 750 кубиків можна знайти (залежно від стану) за ціною від $2500 до $8000. А якщо у вас голуба мрія пересісти відразу на новий – готуйте $7000-12000.

Мотоцикл з потужністю 100 і більше кінських сил рекомендується брати тільки тоді, коли ви повністю освоїте звички і особливості даного класу мотоциклів. Потім, завжди буде простіше пересісти на спорт потужніше, ніж лікувати каліцтва.