Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

Історія квадроциклів (частина 3)

PDF Друк E-mail
04.10.2011 07:45

В кінці 1980-х трицикли практично остаточно здали позиції В кінці 1980-х трицикли практично остаточно здали позиції під натиском чотириколісників. Причому варто відзначити, що відбулося це не стільки через експлуатаційні характеристики, скільки через питання безпеки. Як відомо, в США даному аспекту приділяється дуже багато уваги, а враховуючи, що США були і залишаються одним з провідних ринків ATV, їх думка в даному питанні фактично була вирішальною.

Тому в 1987 році відповідно до угоди, складоної між провідними виробниками мототехніки і Американською комісією по безпеці споживчої продукції (U.S. Consumer Product Safety Commission), виробництво триколісних моделей було повністю припинено на американському ринку, і майже повністю – на світовому.


Було вирішено, що триколісні моделі, по-перше, володіють більшою схильністю до перекидання набік (через те, що їх потрібно було значно акуратніше заводити в поворот, ніж чотириколісні), по-друге, значно легше перевертаються назад (через те, що вага задньої частини апарату стабільно більше, ніж передньої). При цьому триколісні апарати були дуже популярні серед любителів поганятися, в першу чергу, через значно меншу в порівнянні з квадроциклами вагу. Дія угоди закінчилася в 1997 році, але, проте, трициклів на ринку як і раніше дуже мало.

З моменту появи мотовсюдиходів у 1970-х роках і аж до середини 1980-х об'єм продажів цієї техніки постійно ріс, і в першу чергу, у США. У 1986р. цей показник досяг піку в 535 тис. проданих квадроциклів, після чого протягом наступних п'яти років їх популярність стала різко падати. У 1991 році в США було продано всього 147 тис. квадроциклів. Проте після цього мотовсюдиходи знову почали набирати популярність і до 2006р. об'єм річних продажів ATV в США досяг 782 тис. апаратів.