Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

Вибір квадроцикла

PDF Друк E-mail
04.10.2011 09:07

квадроцикли японських марокПри виборі квадроцикла (мабуть, як і при виборі будь-якої іншої техніки) перше питання, на яке потрібно відповісти потенційному покупцю, це навіщо йому потрібен такий агрегат. Можливо, поганяти по перетнутій місцевості на стійкішому аналогу мотоцикла – це буде один варіант квадрика. Можливо, для комфортних подорожей на дальні відстані у віддалених районах – це інший варіант. Можливо, для роботи на присадибній ділянці або просто для пересування по ній – третій варіант. Або просто попонтуватися – тоді четвертий.

При виборі квадроцикла варто звертати увагу не тільки на марку, але і на основні характеристики і навіть на країну-виробника. Наприклад, американські квадроцикли (Arctic Cat, Polaris) – це завжди більший об'єм двигуна, більша витрата, більша вага і більша потужність.

Японські квадрики, загалом і в цілому, економічніші і відрізняються більшою надійністю (не варто забувати, що родоначальником квадроцикла в сучасному його розумінні стала саме країна висхідного сонця).

Також варто відзначити, що квадроцикли японських марок звичайно менш наворочені, ніж їх американські побратими. Так, наприклад, у більшості утилітарних квадроциклів Polaris гальмівна система змішана – передні гальма дискові, задні барабанні. У ATV від Arctic Cat і Bombardier (Can-Am) взагалі дискові гальма – стандарт як для передньої, так і для задньої осі. А ось, наприклад, практично всі утилітарні квадрики Honda (окрім топ-моделі) – з барабанними гальмами.

Крім того, можна відмітити, що для північноамериканських марок утилітарних квадриків повний привід – це стандарт, а задній – виключення, що рідко зустрічається. У японських же моделей вони існують цілком на рівних – половина такі, половина такі.

Ще одне спостереження – тільки американці і канадці в особі Polaris, BRP і Arctic Cat ставлять на ряд своїх моделей 2-циліндрові двигуни. Японські апарати, навіть топ-моделі, всі одноциліндрові (за винятком апаратів від Kawasaki).

Багато користувачів як неприємну особливість апаратів від Arctic Cat відзначають нестандартне рішення для розташування бензобака на багатьох утилітарних моделях. Він там не в звичному для будь-якого мотолюбителя місці між кермом і сидінням, а ззаду. Горловина бака розташована на задньому крилі, сам бак пластиковий і захищений пластиковим же кожухом. При їзді по бездоріжжю щілина між захистом і баком заповнюється гряззю, що особливо небезпечно в зимових умовах, коли туди потрапить вода і замерзне. На думку тих, що розбираються в квадах людей, це далеко не найкращий варіант для наших особливостей експлуатації.

Більшість тих, що випускаються нині квадроциклів – з 4-тактними двигунами. Але зустрічаються ще і апарати з 2-тактними двигунами. Моделі з 2-тактними двигунами працюють жорсткіше, вібрують сильніше, витрачають більше палива, але при цьому звичайно мають вищі тягові характеристики. Тому такі двигуни найчастіше ставлять на спортивні моделі. Двигуни повітряним охолоджуванням простіше в конструкції, ніж з рідинним, але можуть перегріватися на жарі.

При виборі типу квадроцикла варто враховувати, що якщо на цьому апараті передбачається їздити вдома, то вибір очевидний – це тільки утилітарний апарат. Спортивний квадроцикл є сенс брати тільки в тому випадку, якщо ATV купується виключно з розважальною метою (читай "поганяти"), причому розважатися передбачається в гарну погоду і на хорошій (під хорошою мається на увазі не рівна, а перш за все суха) поверхні. Варто пам'ятати, що ідеальна стихія для спортивних квадроциклів – пісок, саме під пісочне покриття вони в першу чергу і створювалися, а чи багато у нас піщаних пейзажів...

Якщо ж вибір зроблений, і зроблений на користь утилітарного варіанту, то радимо вам перш ніж почати вибирати з безлічі радуючих очей і вухо апаратів авторитетних виробників, звернути увагу на такий достатньо молодий клас мотовсюдиходів як мотовантажівки (з великим заднім багажником і подовжнім розташуванням крісел) – можливо, ці транспортні засоби більше відповідають вашим потребам, особливо якщо ваш стиль і ваша робота – це швидше перевезення вантажів, ніж подолання лісових, гірських, грязьових та інших перешкод.

Що стосується конкретних виробників, то не беручи на себе сміливість давати рекомендації, які можуть бути визнані висловами рекламного або антирекламного характеру, відзначимо, що в світі квадроциклів, як в світі будь-яких інших товарів, є свої перевірені часом і масами користувачів марки, яким можна віддати перевагу. Це все лідери ринку, позначені в списку провідних світових виробників ATV. Варто або не варто економити, набуваючи китайського квада, або підтримувати вітчизняного виробника, купуючи вітчизняний чотириколісник – вирішувати тільки вам.

Окрім надійності і репутації відомих марок, з об'єктивних чинників варто відзначити той факт, що брендові ATV і ATV менш відомих, в першу чергу, китайських виробників сильно відрізняються якістю пластика. І якщо у перших він легко гнеться, то у других він звичайно дуже міцний і схильний швидше ламатися, ніж гнутися – що погано при зіткненні з перешкодами. А варто пам'ятати, що при пілотуванні квадроцикла зіткнення з перешкодами (будь то природного або техногенного характеру) – найзвичайніша справа, сам тип цих транспортних засобів до цього розташовує.