Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

Безпека їзди на мотоциклі!

PDF Друк E-mail
11.02.2012 09:08

Безпека їзди на мотоциклі!Якщо ти віриш в долю, то на дорозі тобі робити нічого. Твоя доля в твоїх руках, мотоцикл - це твоє продовження, він частина твого мозку, твої руки і ноги, все залежить від тебе самого. Якщо ти вважаєш, що з тобою нічого не може трапитися, то ти в цьому скоро переконаєшся. Кожен, хто їздив на мотоциклі, коли-небудь падав, а якщо не падав, то все ще попереду. І тебе це не мине. Якщо у тебе залежно від настрою виникає бажання відкрутити по повній, то ти довго не проживеш. Якщо ти вважаєш, що мотоцикл - це модно і круто, то сходи на кладовище.

Ці поради я хочу адресувати тим, хто тільки починає їздити на мотоциклі, хоча деяким з нас теж не завадить освіжити в пам'яті дещо. Насамперед потрібно звикнути (так-так, звикнути) дотримуватись ПДР. Від дотримання правил залежить 90% Вашої безпеки як у фізичному, так і в юридичному аспектах. Деякі водії впевнені, що ПДР не являють собою сірячину правду життя і вважають, що їх не тільки можна, але і потрібно порушувати. Сперечатися не буду, але я ще не знайомий з ДТП, в якому ніхто з учасників не порушив правила.


Перед виїздом потрібно перевірити загальний стан мотоцикла: тиск в шинах, рівень масла, оглянути хоч би бігло, чи не відкрутилася яка-небудь гайка, чи не підтікають рідини. Викочуючи мотоцикл, дивіться під ноги, можете посковзнутися і завалити свого друга, не дай Бог на себе. Те ж саме і при зупинці: можете наступити до ями і ..бум! Не нехтуйте елементами захисту в своїй екіпіровці! Навіть рукавички, служать не тільки для захисту від холоду, але і захищають руки. Досить впасти на руки на швидкості 5 км/год, і шкіра з долонь залишиться на асфальті. Я вже не говорю про шолом, причому шолом застебнутий. Мало того, що падіння головою на дорогу приводить до сумних наслідків, так ще можна зловити оком муху, гнойового жука, джмеля, камінь або навіть тополине насіннячко, яке надалі приведе Вас до в клініки. При їзді потрібно повністю відключитися від сторонніх думок і зосередитися. Бажано потренувати периферійний зір: дивитися прямо перед собою, не крутячи головою, і тримати в полі зору якомога більше учасників дорожнього руху. При перестроюванні або здійсненні будь-якого іншого маневру потрібно обов'язково не тільки подивитися в дзеркала, але крутнути головою, щоб перевірити "мертву зону" (спеціально для новачків: якщо страшно і незрозуміло, чи можна їхати, наприклад, при виїзді направо на перехресті, то краще зупинитися). При обгоні або перестроюванні потрібно перевірити ззаду не тільки ту смугу, на яку виїжджаєш, але і ту, від якої віддаляєшся (тобто подивитися і наліво і направо), оскільки зустрічаються перці, що скачуть через три ряди: тільки що його не було, бац, і він вже поряд. Не потрібно самому затримуватися в мертвій зоні автомобіля - вас бортанут не зі зла, але кому від цього легше. Привчіть себе поглядати в дзеркала кожні декілька секунд, навіть стоячи на перехресті -ця звичка може коли-небудь вас врятувати. При перетині закритих перехресть, навіть якщо ви їдете на зелений сигнал світлофора, краще зменшити швидкість - ідіотів ще досить. Це відноситься і до старту з світлофора - хтось може летіти на "червоний".

При маневрах, наближених до екстремальних (наприклад, обгін по вузькій дорозі з виїздом на зустрічну смугу), пам'ятайте, що в самий непотрібний момент може чхнути двигун, закінчитися бензин, або машина, що обганяється, різко вильне, об'їжджаючи яму або собаку. Прагніть самі не створювати перешкод для тих, що оточують, дотримуйте рядність і швидкісний режим. Якщо Ви рухаєтеся повільніше за основний потік, то у Вас з'являється більше шансів бути "підрізаним". Слідуючи за автомобілем, пам'ятайте, що він може пропустити перешкоду між коліс, і відповідно вибирайте своє положення за ним. Бажано завжди мати у запасі місце для перестроювання, тобто рухаючись в щільному потоці, краще триматися за автомобілем так, щоб можна було його без особливих зусиль об'їхати без гальмування. Звертайте увагу, чи є на попереду їдучій машині дзеркала, і чи бачить вас її водій. Для цього завжди потрібно тримати засвіченою фару. За вантажівками краще не їздити взагалі, якщо не хочете одержати в лоб каменем, що вилетів з-під коліс.

При їзді в пробці не мчіться між рядами. Якщо всі стоять, то Ваша швидкість - 10-20 км/год. Незайве нагадати, що пальці завжди повинні бути на важелях гальма і зчеплення. Не рекомендую виїжджати на зустрічну або розділову смуги. На розділовій, до речі, завжди багато піску. Якщо у Вас є страх перед певними ситуаціями (проходження повороту, екстрене гальмування, їзда по "гребінці"), то радимо спеціально тренуватися або на треку, або в місті, якщо дозволяє дорожня ситуація. Наприклад, можна їздити по тій же гребінці, раз по раз збільшуючи швидкість або проходити один і той же поворот кожного разу з більшою швидкістю. При гальмуванні уникайте різких рухів. Різке інстинктивне гальмування може привести до зриву колеса на юз. Перш ніж гальмувати в екстремальній ситуації, подумайте, а чи варто це робити взагалі - може, краще піти вбік з найменшими втратами. Якщо ж потрібно гальмувати, то натисніть на важіль не зі всього "дуру", а так, щоб мотоцикл встиг клюнути носом, а потім додавлюйте його, стежачи за тим, щоб не перекинутися через переднє колесо. Описаний процес відбувається в долі секунди, так що не нехтуйте тренуваннями в міру можливості - коли-небудь це може позбавити вас від неприємностей.

Якщо у вас є пасажир, то ваш гальмівний шлях істотно збільшиться. Якщо зіткнення неминуче, то потрібно бути готовим до "катапультування". Завжди краще падати подалі від мотоцикла, і не треба боятися це робити - це набагато безпечніше, ніж перекидатися разом. Навіть якщо ви бачите, що удару по дотичній не уникнути, то все одно краще відштовхнути мотоцикл від себе в бік передбачуваного удару. До цього потрібно бути готовим в будь-яку секунду і не розслаблятися. Їзда на мотоциклі - не гра в шашки.

Наприкінці: якщо ви мотоцикліст початківець, не тікайте від ДАІ і не змагайтеся з відморозками, навіть якщо ви думаєте, що ви вже "класно водите". Це аутоейфорія. За кермом будьте уважні і спокійні.