Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

Якщо почався дощ

PDF Друк E-mail
11.02.2012 09:21

Якщо почався дощЯкщо почався дощ – то рекомендації наступні:

а) Одягнути дощовий комбез. Немає нічого хорошого в тому, що ви промокните і задубієте. А дощовик рятує знатно.
б) Понизити темп руху і збільшити увагу.
в) Якщо Ви потрапили перший раз, то заспокоїтися, але при цьому бути зібраним. Нервувати і поспішати не слідує. Це не так страшно, як може показатися на перший погляд. Головне – звикнути.
г) Всякий рух і маневри повинні бути плавними. Газ відкривати потихеньку, сильно не закладати і упаси боже різко гальмувати. В цілому, манера їзди схожа з автомобільною зимовою. Уміти їздити у важких погодних умовах треба, оскільки в хороших легше потім буде.

При їзді потрібно повністю відключитися від сторонніх думок і зосередитися.

Алкоголь – головна причина більшості аварій з мотоциклами з летальним результатом. Як показують дані, майже 50% всіх мотоциклістів, загиблих в аварії, спожили до цього алкоголь. Тільки у однієї третини з них концентрація алкоголю в крові була вища за норму. Інші пили зовсім небагато, але і цього було досить, щоб потрапити в аварію на мотоциклі.

Відразу купи мастило для ланцюга. Ланцюг підлягає змазуванню кожні 300-400 км, і вже будь спокійний – вони швидко накручуватимуться на спідометрі.

Стандартний замок на кермі зламати не дуже складно, особливо якщо задатися метою, так що доглянь собі замок типу Kryptonite або йому подібний.

Врахуйте ще одну особливість при гальмуванні переднім гальмом на мотоциклі – чим менша швидкість, тим більше вірогідність блокування переднього колеса при неакуратному дозуванні зусилля на важелі переднього гальма. Це ще один довід на користь того, чому не варто намагатися гальмувати на невеликих швидкостях тільки переднім гальмом – на нього не повинно доводитися більш ніж 75% від загального гальмівного зусилля. Практично завжди при невмілому управлінні мотоцикл завалюється набік, якщо блокується переднє колесо. Пам'ятай також, що при різкому гальмуванні вага прагне перенестися вперед, а заднє колесо в значній мірі розвантажується, і воно прагнутиме заблокуватися набагато швидше, тому услід за різким натисненням педалі заднього гальма будь готов вчасно привідпустити її. У сучасних умовах дорожнього руху і при нинішніх швидкостях пропорція гальмівного зусилля наближається вже швидше до 85% переднє і 15% заднє гальмо, при цьому гальмування на великих швидкостях повинно бути поможливості переривистим.