Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

В Росії відкрився найбільший завод літій-іонних батарей

PDF Друк E-mail
24.12.2011 10:01

В Росії відкрився найбільший завод літій-іонних батарейЗагальний об'єм інвестицій в проект склав 13,5 мільярдів рублів (близько 420 мільйонів доларів). Завод площею більше 40 тисяч квадратних метрів був побудований в рекордні терміни – всього за 9 місяців, повідомляє прес-служба компанії «Ліотех».

У церемонії відкриття нового заводу взяли участь перший заступник губернатора Новосибірської області Олексій Хомлянський, голова правління «Роснано» Анатолій Чубайс, генеральний директор «Ліотеха» Олександр Єрохін.


Завод «Ліотех» випускатиме акумулятори різної номінальної місткості: 200, 300 і 700 А/год з використанням екологічного наноструктурованого катодного матеріалу літій-залізо-фосфату (LiFePO4). На сьогодні цей матеріал дозволяє досягати якнайкращих характеристик акумуляторів при їх промисловому виробництві, відзначають у компанії.

Планова потужність нового заводу складе більш 1ГВт/год - або приблизно мільйон одиниць акумуляторів в рік, що дозволить оснащувати батареями близько 5 000 електробусів в рік.

Літій-іонні акумулятори «Ліотех» відрізняються високою щільністю енергії, не вимагають додаткового обслуговування і мають широкий температурний діапазон використання. Такі характеристики дозволяють широко застосовувати їх на електротранспорті, а так само в енергетиці як накопичувачі енергії і джерел безперебійного живлення. До того ж, після застосування батарей на електротранспорті, їх можна використовувати ще протягом 10-15 років як акумулятори в енергетиці. Також автори технології відзначають, що утилізація даного виду акумуляторів безпечна для навколишнього середовища.

«Новий завод – це вдалий приклад трансферу зарубіжних високих технологій, що дозволив створити сучасне виробництво, на якому після виходу на проектну потужність працюватимуть більше 500 чоловік. Реалізовуючи програму імпортозаміщення, ми створимо навколо заводу цілий кластер нових високотехнологічних виробництв супутніх матеріалів і компонентів, а також інжиніринговий центр», - підкреслює управляющий директор «Роснано» Сергій Полікарпов.

Ключові переваги акумуляторів «Ліотех»: відсутність ефекту пам'яті після численних циклів зарядки і розрядки; пробіг пасажирського автобуса від однієї зарядки складає до 300 км, а у скромнішої по масштабах техніки – і того більше; ресурс батареї складає більше 600 000 км пробігу, і має на увазі до 7-8 років експлуатації; всі акумулятори можна заряджати великими струмами - за 20 хвилин до 70% місткості; широкий температурний діапазон експлуатації - від -45 до +65 градусів Цельсія. Відзначають також низьку вартість батарей (у декілька разів нижче за найближчі аналоги);

Компанія «Ліотех» є спільним підприємством ВАТ «Роснано» і міжнародного холдингу Thunder Sky. Продукція компанії «Ліотех» – сучасні високоємкі літій-іонні акумулятори. Акумулятори Thunder Sky мають міжнародні сертифікати для масового виробництва, легко адаптуються для моделей транспорту, що серійно випускаються, більше п'яти років використовуються на муніципальному пасажирському і вантажному електротранспорті в світі.

Виробництво «Ліотех» розташоване в Новосибірській області, на території промислово-логістичного парку «ПНК-Толмачево».