Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

У Казані фельдшери пересіли на мотоцикли

PDF Друк E-mail
Автор: Денис МАНСУРОВ   
04.08.2013 14:05

Швидка допомога Казані стала мобільнішою: тепер до місця дорожніх аварій фельдшери виїжджають на мотоциклах.

Ідею створити в столиці Татарстану таку службу місцевому мінохоронздоров'я підказав президент РТ Рустам Мінніханов. Його обурило, що часто жителі республіки не можуть не тільки додзвонитися в службу "03", але і своєчасно одержати невідкладну допомогу.

Автопарк швидкої оновився, а мобільність як і раніше шкутильгає. Тим часом людині, чиє життя на волоску, без різниці, в якій дорожній пробці застрягла медбригада.

Півроку знадобилося місцевим чиновникам від медицини, щоб знайти вирішення проблеми. Пересадити фельдшера на мотоцикл можна, питання - на який? Вибір зупинили на одній з японських моделей. За пропозицією казанців на заводі в Нижньому Новгороді машини укомплектували всім необхідним. Це три кейси, в яких крім знеболюючих ліків та інших медикаментів є дефібрилятор, кисневий балон, шини, тонометр та інше.

Ну, а набрати команду фельдшерів, охочих пересісти на мотоцикли, труднощів не склало.

- Ми тільки клич кинули - відразу знайшлося дев'ять добровольців, - говорить виконувач обов'язків головного лікаря станції швидкої медичної допомоги Казані Даніль Хамідуллін. - П'ятьох відібрали. Це молоді хлопці, які мають досвід водіння мотоцикла, а головне, професіонали своєї справи. Через брак лікарів їм часто доводилося самостійно виїжджати на виклики, тому досвід ухвалення рішення у них є.

Що цікаво: все фельдшери, яким довірили мотоцикли, високі, як на підбір! Як з'ясувалося, не випадково. Якщо ноги короткі, з медичним залізним конем просто не справитися. Важкий дуже, завалюється на бік.

Два мотоцикли, на яких позмінно працюють добровольці (до речі, за ту ж зарплату фельдшера), чергують на різних станціях - в центрі Казані і в Заріччі та обслуговують різні частини міста. Але виїжджають фельдшери на мотоциклах далеко не на кожен виклик. За словами Даніля Хамідулліна, їх залучають лише для надання допомоги тим, хто в дорозі. При цьому неважливо, йде мова про ДТП, де є потерпілі, або просто людині в дорозі стало погано.

Ільнур Міннемулов, фельдшер з шестирічному стажем, працює на мотобайкуі другий тиждень. За цей час він не один раз виїжджав на місце аварій. Навіть за відсутності пробок приїжджає він хвилин на шість-вісім швидше, ніж бригада на медичному автомобілі. Дрібниця начебто, але для потерпілих і це великий плюс.

- За цей час я встигаю оцінити ситуацію, з'ясувати кількість потерпілих і при необхідності надати їм першу допомогу, - розповідає він. - Недавно, наприклад, автомобіль зіткнувся з мотоциклом. Постраждав мотоцикліст. Я зняв шолом, обробив рану, зміряв тиск. Зрозумівши, що у хлопця невеликий струс мозку і йому необхідна стаціонарна допомога, викликав бригаду швидкої. Їй залишилося тільки забрати потерпілого і доставити його в лікарню.

Таких викликів у Ільнура і його колег буває від сили два-три за зміну, у фельдшерів в Заріччі їх чотири-п'ять. Втім, вважають на станції швидкої медичної допомоги Казані, це явище тимчасове - вже у вересні, коли в місто повернуться з канікул студенти і школярі, ситуація на дорогах стане більш напруженою. Проте навіть зараз, коли навантаження у фельдшерів на мотоциклах невеликt, так звані домашні виклики їм не довіряють.

Навіть не дивлячись на те, що приїзд мотодоктора обходиться дешевше, ніж цілої бригади. Причин тому декілька. По-перше, якщо хворий потребує відправки в лікарню, фельдшеру все одно доведеться викликати бригаду. По-друге, кофри з медикаментами, шинами та іншим з собою в квартиру до хворого не візьмеш, вони надійно прикручені до корпусу мотобайка. А по-третє, без нагляду в чужому дворі мотоцикл не залишиш. Він, хоча майже втричі дешевший від машини швидкої, теж коштує немало - 713 тисяч рублів.

Отже і в перспективі залучати фельдшерів на мотоциклах до надання екстреної допомоги вдома не планується. Чергувати їм залишилося від сили два місяці. Використовувати мотоцикли планується лише в теплу пору року - з першого травня до початку жовтня. Потім медичні мотобайки поставлять на прикіл до наступного сезону, а фельдшери повернуться у свої бригади.


Джерело: http://medplanet.org/

Оновлено 04.08.2013 14:11