Випадкова новина

Минулої зими ми вже писали про готовність індійського виготівника мотоциклів Royal Enfield почати випуск «заводського» кафе-рейсера. Схоже, найближчим часом модель Cafe Racer надійде у салони дилерів марки.

Детальніше ...

Корисні посилання
Designed by:

Вибір мотоцикла (частина 3)

PDF Друк E-mail
11.02.2012 15:41

Вибір мотоциклаЯк правило, якщо ви купуєте вживаний мотоцикл, ви робите це з двох причин:

1.Мотоцикл потрібен, але не вистачає коштів

2.Ви – новачок і вам буде образливо покласти на асфальт або на борт новий CBR1100 за $14000.

Є ще третій варіант: ви вже серйозний байкер, у вас є досвід і ви хочете взяти однорічний-дволітній обкатаний мотоцикл з тим, щоб відразу приступити до поїздок на великій швидкості. Як правило, найбільш цінуються саме однорічні мотоцикли з пробігом від 2000 до 5000 км: вони вже пройшли обкатку, ненадійні деталі вже замінені, перше масло вже злили, а друге – залили, ланцюг підтягнутий попереднім господарем, взагалі – доглянутий мотоцикл. Ціна однорічного мотоцикла звичайно вища за ціну нового на $500 - $1500 (звичайно, якщо він не падав і товарний вигляд збережений на 100%).

Перед початком огляду увагу треба звернути на рік випуску. І ось чому: вся стара техніка страждає старечими хворобами, рано чи пізно ви їх відчуєте на собі. Старим прийнято рахувати мотоцикл, який випущений до 86 року.

Друга причина – в технології виробництва. Наприклад, у 1987 році HONDA випустила спортбайк моделі VFR400R (NC21). Могутній форсований двигун цієї моделі з великим ресурсом провів революцію в мотоциклобудуванні, а сам мотоцикл став прототипом. VFR роблять дотепер (але вже з об'ємом двигуна 750 кубиків) – він дотепер сучасний!

Крім того, що у старого мотоцикла можуть бути всякого роду особисті проблеми, у вас можуть виникнути і інші: хто з мотоциклістів не падає? – всі падають, а коли піднімаються і починають огляд пошкоджень, розуміють, що потрапили на бабки, і на не малі. Золоте правило: запчастини до старих, знятих з виробництва байків коштують дорожче і дістати їх в Росії дуже складно; і не тільки в Росії.

Припустимо, ви вже визначилися з вибором, вибрали виробника, тип, модель, або вам просто сподобався який-небудь мотоцикл. На що звертати увагу при першому огляді? Зовнішній огляд дасть вам найціннішу інформацію: чи був мотоцикл в серьерзной аварії; це можна помітити неозброєним оком – гнуті або зварені складові частини рами; пом'ятий глушник. Обтічники під час падіння звичайно страждають найбільше, тому, якщо обтічник має значні пошкодження, до огляду варто приступити уважніше. Деякі алюмінієві частини можуть бути зібрані по частинах і склеєні суперклеєм.

Зверніть увагу на гуму: якщо мотоцикл довго стояв без руху, гума, швидше за все порепалася (тобто, прийшла в непридатність). Таку гуму треба буде обов'язково замінити, навіть якщо протектор слабо зношений. Заміна гуми – це десь по $100 за шину.

Гальмівні диски говорять про те, як використовувався мотоцикл і як до нього відносився попередній господар: якщо на диску виразно видно глибокі борозенки – означає диски старі, і їх активно використовували, плюс до цього можуть бути пошкоджені гальмівні колодки. І якщо диск міняти не обов'язково, то колодки поміняти доведеться. Гальмівні колодки обійдуться вам доларів в 60 (при двох гальмівних дисках). Вартість гальмівного диска залежить від марки мотоцикла.

Потьоки масла на вилці і амортизаторах повинні насторожити: доведеться міняти сальники, а це дорога процедура. А масло, що стікає на гальмівний диск помітно понизить ефективність гальмування. Іноді течу можна виявити тільки після невеликої поїздки.

Взагалі, при огляді треба переконатися у відсутності потьоків масла з двигуна і тосола з радіатора і труб (якщо мотоцикл обладнаний водяною системою охолоджування).

Запуск двигуна. Якщо в бензобаку плескався хоч би півлітра палива, стартер повинен зробити 3-4 обороти і двигун повинен завестись - легко. Потім двигуну треба дати прогрітися (хоча б до 1/3 температурної шкали). Якщо з прогрітого двигуна не доноситься стукотів або скреготу – все OK. Дивимося на вихлоп: дим повинен бути прозорий або напівпрозорий - білого кольору. Якщо дим безумовно синій або чорний – все погано. Двигун – єдина монолітна система і його ремонт може коштувати половину мотоцикла.

Електрика в спортбайку повинна бути ідеальною: фара, поворотники і стоп-сигнал повинні функціонувати справно; зайвий раз перевірте кабелі і контакти. Необхідно знати, що відразу після покупки варто змінити акумулятор на новий: якщо байк стояв, швидше за все акумулятор “помер”.

І нарешті, на що не варто звертати увагу – це на спідометр. Вся вимірювальна апаратура (як і на автомобілях) “скручується” і замість 17000 пробігу ви легко можете одержати мотоцикл з пробігом 217000. А межа швидкості на японському мотоциклі визначається не показником max speed, а лабораторними тестами. Тому мотоцикл із спідометром в 180 км/год може ходити і 210. Спідометр в спортбайку – прилад майже зайвий. Тахометр же повинен бути 100% справним!